انتصاب آقای دکتر مهدی راستی از سوی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان عضو اصلی هیأت مدیره شرکت کارخانجات مخابراتی ایران

 

 

به گزارش روابط عمومی کارخانجات مخابراتی ایران، طی حکمی از سوی مهندس آذری جهرمی، وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات، آقای دکتر مهدی راستی به عنوان عضو اصلی هیأت مدیره شرکت کارخانجات مخابراتی ایران به مدت دو سال منصوب شد. ‌دکتر مهدی راستی از اساتید دانشکده مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی امیرکبیر مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه شیراز و مدرک کارشناسی ارشد و دکترای خود را از دانشگاه تربیت مدرس به ترتیب در سال‌های 1379، 1381 و 1387 در رشته مهندسی برق اخذ کرده است. وی در یک بازه یک‌ساله در بخش شبکه‌های بی‌سیم دانشگاه KTH سوئد و یک بازه شش‌ماهه در دانشگاه Manitoba کانادا به‌عنوان فرصت مطالعاتی حضور داشته است. پس از اتمام تحصیلات، به‌مدت دو سال در دانشگاه صنعتی شیراز به تدریس مشغول شده و سپس در سال 1392 به دانشگاه صنعتی امیرکبیر پیوسته و هم‌اکنون عضو هیئت‌علمی این دانشگاه است.یکی از مقاله‌های ایشان در ارتباط با شبکه‌های 5G بوده که نزدیک به 400 ارجاع داشته و در سال 2014 به‌مدت دو ماه جزو 10 مقاله برتر IEEE بوده است. وی کتابی را نیز در زمینه شبکه‌های بی‌سیم به همراه دو تن از پژوهشگران مطرح این حوزه در سطح جهان و توسط انتشارات دانشگاه کمبریج منتشر کرده است. با این تفاسیر، وی را می‌توان از افراد موفق در حوزه پژوهشی دانست که دیدگاهایش در این زمینه ارزشمند خواهد بود.

روابط عمومی کارخانجات مخابراتی ایران، ضمن تشکر از زحمات جناب آقای مهندس اسماعیلی، برای اقای دکتر راستی آرزوی موفقیت می نماید.