تلفن:  ۷۱۳۷۲۶۸۰۹۱  (۹۸+)  

 

تقدير استاندار فارس از عملكرد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص اجرای طرح هوشمند سازی مدارس در استان فارس

 

 

 

در جلسه ستاد استانی مديريت بيماری كرونا كه به رياست جناب آقای دكتر رحيمی استاندار فارس ، معاونين، شهردار شیراز ، رئيس شورای سياستگذاری ائمه جمعه، رئيس كل دادگستری و مديران دستگاه های اجرايی استان فارس برگزار گرديد از ، عملکرد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در اجراي طرح هوشمند سازي مدارس استان فارس تقدير گرديد.

بر اساس گزارش مدير كل آموزش و پرورش استان فارس مبني بر اجراي مطلوب و شايسته اتصال مدارس روستايي و شهري استان فارس به شبكه ملي اطلاعات به عنوان استان پيشتاز توسط وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات و عملكرد فوق العاده اداره كل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس در هماهنگي، همكاري و تعهد در اين پروژه، پيشرفت پروژه را ٩٥ درصد اعلام نمود. بر همين اساس، جناب آقاي دكتر رحيمي استاندار فارس از وزیر ارتباطات و فناوري اطلاعات و عملکرد مجموعه تحت مدیریت در اتصال مدارس روستايي و شهري استان فارس به اينترنت رايگان تقدير نمود.

در همين راستا به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس، مهرداد سهرابی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس گفت: اتصال مدارس کشور به شبکه ملی اطلاعات از اقدامات مهم وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است که با توجه به پایداری شرایط کرونا و ضرورت بهره مندی دانش آموزان از آموزش های راه دور، حسب دستور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و حمایت های استاندار فارس، اجرای این پروژه در استان فارس به عنوان استان پایلوت کشوری، با پیشرفت 95 درصدی همراه بوده است و تا قبل از شروع سال تحصیلی جدید، تمامی مدارس مشمول این طرح در استان به اینترنت رایگان مجهز می شوند.

وی با اشاره به پیشتازی استان فارس در اجرای طرح هوشمندسازی مدارس، تصریح کرد: استان فارس به دستور وزير محترم ارتباطات و فناوري اطلاعات از نيمه اول تيرماه كار خود را جهت اجرای طرح آغاز نمود و با يك عزم جدي بين همه دست اندركاران طرح مذكور از جمله حمایت

  • 📌مدیرکل دفتر هماهنگي امور استان هاي وزارت متبوع و مجری طرح
  • 📌اداره كل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان فارس
  • 📌داره كل آموزش و پرورش استان فارس
  • 📌مخابرات منطقه فارس
  • 📌شركت خدمات ارتباطي ايرانسل و
  • 📌شرکت داده گستر عصر نوین(هاي وب) و همچنين پيمانكار مربوطه
  • (📌شركت كارخانجات مخابراتي ايران)

امروز شاهد پيشرفت ٩٥ درصدي اين پروژه در استان هستيم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس بیان نمود: در این رابطه با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان و ارتباط مستقیم با مدیران فناوری اطلاعات نواحی آموزش و پرورش استان، نقشه مسیریابی مدارس روستایی و شهری تهیه شد و مودم های اینترنت ثابت و سیار در تمامی مدارس روستایی و شهری مشمول طرح نصب شد.  

 وی افزود: تاکنون سه هزار و 547 مدرسه شهری و روستایی استان به شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند که شامل دو هزار و 689 مدرسه روستایی و 858 مدرسه شهری است.

سهرابی گفت: از مجموع مدارس روستایی مشمول این طرح در روستاهای استان، 839 مدرسه توسط اپراتور اول، اپراتور دوم و اپراتور چهارم به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند و یک هزار و 850 مدرسه توسط مخابرات استان به این شبکه متصل شده اند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس همچنین در خصوص تجهیز مدارس شهری استان گفت: دسترسی 858 مدرسه شهری استان به اینترنت رایگان توسط مخابرات استان فراهم شده است.