تلفن:۷۱۳۷۲۶۸۰۹۱  (۹۸+)  

روابط عمومی کارخانجات مخابراتی ایران در پاسخ به اظهارات مدیرعامل کارخانه نوآوری در رسانه های کشور پیرامون عدم همکاری ITMC با کارخانه نوآوری ، توضیحات زیر را برای آگاهی مخاطبان فرهیخته این مجموعه و دیگر مخاطبان آن ارایه کرده است. این توضیحات را در زیر می خوانید.

 

 

چنانکه علیرضا صمیمی مدیرعامل محترم کارخانه نو آوری شیراز اعلام کرده اند، کارخانه نوآوری با حمایت سیاسی و معنوی چند وزارتخانه و حمایت عملی کارخانجات مخابراتی ایران در سال 98 تاسیس و در سال 99 به بهره برداری رسیده است.

کارخانجات مخابراتی ایران از همان ابتدا همه بضاعت خود را در حمایت از جامعه علمی، نخبگان، اندیشمندان و جوانانی که در کارخانه نوآوری شیراز مستقر هستند به کار برده و علاوه بر تخصیص فضای مورد نیاز از تخصیص سایر امکانات موجود خود برای تسهیل شرایط ایشان دریغ نکرده است.

کارخانجات مخابراتی ایران اظهارات مدیرعامل مجموعه نوآوری را کاملا بی پایه و اساس می داند و واقف است که، جامعه علمی مستقر در کارخانه نوآوری شیراز همچون هر ایرانی دیگری خوب می¬داند با توجه به شروع فصل گرما، سراسرکشور در حوزه نیرو و انرژی با محدودیت¬هایی از جمله قطعی برق مواجه بوده و شرکت کارخانجات مخابراتی ایران نیز از این قائده مستثنی نبوده است. با این تفاوت که این شرکت در حال بهسازی سیستم سرمایشی سالن¬های تولید می¬باشد و به زودی از شرایط مطلوب¬تری برخوردار خواهد شد.

آنچه شایسته است همگان بدانند این است که کارخانجات مخابراتی ایران با احساس مسئولیت اجتماعی درزمینه ی حمایت از نخبگان و ایجاد فرصت برای رشد و توسعه خلاقیت و باروری ایده¬های جوانان این استان، بهترین امکانات منحصر بفرد خود را در اختیار کارخانه نوآوری شیراز قرار داده و در راستای موفقیت این مجموعه از هرگونه همکاری ممکن دریغ نکرده است .

به نظر می رسد که طرح موضوع عدم همکاری کارخانجات مخابراتی از سوی علیرضا صمیمی مدیرعامل کارخانه نوآوری، بویژه رسانه ای کردن آن، جوسازی و سوء استفاده از احساسات جامعه علمی مستقر در کارخانه بوده و اقدامی درجهت فرار رو به جلو برای توجیه اتفاقات اخیر در این مجموعه باشد.

شواهد و قراین نشان می دهد که این کارخانه از مسیر توجه به نخبگان خارج شده و در حرکتی کاملاً غیرمسئولانه، غیراخلاقی و غیرحرفه¬ای و برخلاف تمام توافقات چندجانبه¬ی انجام شده، ۱۰۰ درصد سهام آن بدون اطلاع رسانی به ذی نفعان، بنام یک شرکت سرمایه¬گذاری موسوم به گروه سرمایه¬گذاری عطار منتقل شده و عملاً سهمی برای نخبگان و کارخانجات مخابراتی ایران قائل نشده¬است.

همچنین عدم شفافیت مالی مجموعه در طول دوره فعالیت کارخانه نوآوری مورد اعتراض وانتقاد جدی ذی نفعان بوده که همواره مورد بی مهری مدیران آن قرار گرفته است.

ضمناً یادآوری می¬گردد، از آنجاییکه رسانه ها و شبکه های اجتماعی فضای مناسبی برای ذکر برخی دانسته¬ها در مورد سودجویی ها و ویژه¬خواری ها نیست، ترجیح کارخانجات مخابراتی ایران اعلام موارد به نهادهای نظارتی است تا عملکرد خدمتگزاران خدوم و صادق در معاونت علمی و فناوری نهاد ریاست جمهوری که حامی راستین نخبگان کشور هستند با سوء استفاده ی برخی افراد کمرنگ نگردد.

در پایان، این شرکت بابت سخنان غیر واقعی مدیرعامل کارخانه نوآوری شیراز که موجب تشویش اذهان عمومی گردیده، حق شکایت و پیگیری حقوقی را برای خویش محفوظ دانسته اما به نمایندگی از کارگران و تلاشگران عرصه¬ی تولید و قریب بیست میلیون نفر سهامدار این شرکت، به این مدیرعامل یادآوری می¬نماید: شرکت کارخانجات مخابراتی ایران با قدمتی بیش‌ از پنجاه سال، خود برندی معتبر به گواهی تاریخ است و این کارخانه از قبل و بعد از انقلاب، از دوران جنگ و سازندگی، در سختی¬ها و ناملایمات و همچنین عرصه علم و نوآوری همواره در آبادانی، سربلندی و عزت ایران عزیز سهیم بوده و رجاء واثق دارد که نیمه¬ی دوم سال 1400، با روحیه¬ای که از رئیس جمهور منتخب نسبت به احیای بخش¬هایی از اقتصاد که قبلاً در آن سرمایه¬گذاری شده سراغ داریم می¬توانیم با همراهی نخبگان در تحقق شعار سال و منویات مقام معظم رهبری «مدظله¬العالی» گام¬های ماندگاری را بردارد.

والسلام علی من اتبع الهدی

روابط عمومی شرکت کارخانجات مخابراتی ایران