تلفن گویا:۰۷۱۹۱۰۰۱۸۱۹  (۹۸+)  

برگزاری نخستین رویداد شتاب خدمات پزشکی از راه دور در ITMC

رویداد شتاب خدمات پزشکی از راه دور با رویکرد فناوری اطلاعات و در راستای افزایش سهم اقتصاد دیجیتال در کشور که از اهداف عالی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات می باشد، در محل سالن اجتماعات مرکز علمی کاربردی کارخانجات مخابراتی ایران و با حضور جمعی از اساتید، صنعتگران، پژوهشگران و دانشجویان برگزار گردید.

 

 

 

به گزارش روابط عمومی شرکت کارخانجات مخابراتی ایران ، عزت الله رزمی مدیر مرکز علمی کاربردی کارخانجات مخابراتی با اعلام این مطلب گفت : این نخستین رویداد شتاب خدمات پزشکی از راه دور است که با هدف حمایت از کسب و کار‌های نوپا و تبدیل ایده‌های نوین به محصولات کاربردی در زمینه خدمات پزشکی از راه دور در مرکز آموزش علمی کاربردی کارخانجات مخابراتی ایران برگزار می شود و از محورهای اصلی این رویداد بزرگ علمی - پژوهشی، می توان به فناوری ها، نرم افزارها و تجهیزات پزشکی برای ارایه خدمات از راه دور اشاره نمود.

وی گفت : به لحاظ کمی در سال جاری بیش از ۲۵ ایده به رویداد ارسال شده است که از بین آنها، ۱۵ مورد توسط کمیته داوران ، پذیرفته شد و برای حضور در رویداد از آنان دعوت و در نهایت ۶ ایده برتر در زمینه خدمات پزشکی از راه دور انتخاب شد.

در روز برگزاری رویداد نیز ۶ گروه برتر به ارائه دستاوردهای خود پرداختند و در نهایت ۳ ایده برتر توسط کمیته داوران، انتخاب و جوایز نقدی به آنها اهدا گردید.

دکتر رزمی، ۴ محور برگزاری این رویداد را کاربرد فناوری اطلاعات در مراقبت‌های پزشکی از راه دور، فناوری‌های نوین از راه دور برای مراقبت از بیماران در منزل، بهبود امنیت، کارایی و دقت سامانه‌های پزشکی از راه دور و نرم افزار‌های تلفن همراه با ارائه خدمات پزشکی از راه دور برشمرد.

 

روابط عمومی شرکت کارخانجات مخابراتی ایران