مقالات علمی
چگونه بهره وری آب را در مزارع کشاورزی افزایش دهیم

92 درصد از آب کشور در بخش کشاورزي مصرف مي شود درحالیکه بهره وري آن کمتر از ۴۰درصد است و سامانه هوشاب محصول جدیدکارخانجات مخابراتی ایران بهترین گزینه در کاهش هدر رفت آب در حوزه کشاورزی است

ادامه مطلب...
مزایای سیستم آبیاری هوشمند

برخی از مزایای سیستم آبیاری هوشمندکه برای کشاورزان از اهمیت بیشتری برخوردار هستند به شرح زیر اعلام می گردد.

ادامه مطلب...
هوشمند سازی انواع روش های آبیاری در زمین های کشاورزی

مهمترین راهکار بدست آوردن محصول مناسب از سطح زیر کشت، برخورداری از سیستم هوشمند آبیاری در زمین های کشاورزی بعنوان جدیدترین فناوری در کنترل رطوبت خاک، دمای هوا، و کاهش آفات و بیماری های گیاهی است.

ادامه مطلب...
هوشاب، سیستم آبیاری هوشمند

شرکت کارخانجات مخابراتی ایران (ITMC) به عنوان اولین و بزرگترین تولید کننده تجهیزات مخابراتی کشور و همچنین بزرگترین شرکت دانش بنیان تولیدی ایران با بیش از نیم قرن تجربه و بعنوان یکی از 100 شرکت برتر ایران، آخرین دستاورد این شرکت را با نام "هوشاب، سیستم آبیاری هوشمند" به زودی عرضه می کند. 

ادامه مطلب...
پیش گیری از هدر رفت آب با سیستم آبیاری هوشمند

سیستم آبیاری هوشمند یکی از روش هایی است که می تواند به جلوگیری از هدر رفت آب چه در مقیاس های کوچک مانند باغچه ی خانه و چه مقیاس های بزرگ مثل زمین فوتبال و کشاورزی کمک کند.

ادامه مطلب...
طراحی سیستم آبیاری هوشمند

در طرح سیستم آبیاری هوشمند، با کمک گرفتن از حسگرهای رطوبت‌سنج و بررسی وضعیت آب و هوا از طریق هواشناسی، رطوبت خاک و احتمال بارش باران تخمین زده می شود و با حل مشکلات پیش آمده آبیاری هوشمند مزارع امکان‌پذیر می شود.

ادامه مطلب...